fbpx

Jakie korzyści z drzemki w ciągu dnia…

Jakie korzyści z drzemki w ciągu dnia ?

Drzemka w ciągu dnia to nie tylko odpoczynek od różnych obowiązków czy aktywności fizycznej ale również chwila regeneracji organizmu.

Korzyści jakie otrzymujemy mogą zaowocować na resztę naszego dnia. Przywraca na energie szybciej niż filiżanka kawy do tego usprawnia umysł i poprawia koncentracje.

Sen ma bardzo ważne znaczenie dla naszego zdrowia jak i samopoczucia. To ile potrzebujemy snu, krótkiej drzemki w ciągu dnia zależy od wielu czynników. Ile śpimy, jak śpimy, a zapotrzebowanie zmienia się wraz z wiekiem.

Organizm człowieka funkcjonuje w rytmie biologicznym i potrafi się dostosować do różnych zmian życiowych takich jak dzień czy noc. Zastanów się kiedy najbardziej masz ochotę się położyć choćby na chwilkę ? jak jedziesz samochodem kiedy najbardziej czujesz zmęczeni?

Otóż miedzy godzina 13-15  odczuwamy największe zmęczenie i spadek energii. Niestety filiżanka kawy nie pomoże nam na długo, organizmu sztucznie można odszukać, ale to nie jest dobry sposób, bo pomoże tylko na chwilę.

Istnieje kilka zdrowych i naturalnych nawyków które warto stosować i które dodają energii.

Ważne jest to co jemy i kiedy jemy, jak prowadzimy tryb życia, ile śpimy i jak śpimy. Ważna jest systematyczność we wszystkim, tylko wtedy możemy uregulować nasz organizm żeby dobrze funkcjonował. Jeśli mimo to czujemy się zmęczeni to warto miedzy tymi właśnie godzinami znaleźć 20-25 minut na drzemkę. Najlepiej jest ustawić sobie budzić żeby nie zasnąć na dłużej ! zbyt długa drzemka może przynieść odwrotne efekty !

Ważne jest żeby maksymalnie się wyciszyć(można użyć stoperów do uszu), „wyłączyć się”. Taka drzemka w ciągu dnia może dac doraźnego „kopa” na dalsza częśc dnia. Dodaje energii, poprawia samopoczucie, funkcje poznawcze – zdolność koncentracji.

Jeśli ktoś ma trudności z zasypianiem w nocy warto zainteresować się ziołem GABA.

Pamiętaj , że im głębszy sen tym lepiej się wysypiasz i wstajesz wypoczęty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *