fbpx

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to kontrolowane nakłuwanie skóry, skorelowane ze wstrzykiwaniem koktajli odżywczych. Intensywne nakłuwanie skóry cieniutkimi igłami indukuje tworzenie nowych włókien kolagenowych, zaś iniekcja bogatoskładnikowych koktajli, bazujących na kwasie hialuronowym, kwasie polimlekowym, aminokwasach, oligoelementach, witaminach, wyciągach krzemkowych oraz enzymach dogłębnie nawilża i rewitalizuje skórę.

 

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej wymagane jest przygotowanie do zabiegu. Na dobę przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania leków rozrzedzających krew oraz alkoholu.

Ponadto na tydzień przed zabiegiem warto stosować preparaty z witaminą K, które uszczelniają ściany naczyń krwionośnych i redukują ryzyko krwawienia.

Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry wybranym preparatem odżywczym, w równych odstępach co 5 – 15 mm. Całość trwa ok. 20 minut. U osób bardzo wrażliwych na ból można zastosować krem znieczulający.

Efekty mezoterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak zalecane jest wykonanie serii 4- 6 zabiegów co 2- 3 tygodnie. Da podtrzymania efektu warto powtórzyć zabieg 2-3 – krotnie w ciągu roku.

Mezoterapia może generować niewielkie zaczerwienienie i obrzęk skóry, które znikają po 2- 5 dniach. skazane jest unikanie makijażu, sauny, opalania w czasie 12 godzin po zabiegu. Skórę należy ponadto chronić kremem z filtrem UV oraz stosować kremy z witaminą K.

 

Główne zalety mezoterapii igłowej

Najistotniejszą zaletą mezoterapii jest jej uniwersalność. Manifestuje się ona mnogością zastosowań  oraz wielotorowym oddziaływaniem na skórę.

Mikrokrwawienie i mikrourazy generują aktywację płytek krwi i czynników wzrostu, które przyspieszają podział, rozwój i różnicowanie się komórek skóry, w tym komórek macierzystych i fibroblastów. Przyspieszone w ten sposób procesy autoregeneracji oraz usprawnione mikrokrążenie krwi dają ostatecznie efekt dogłębnego remodelingu skóry.

Z kolei iniekcja substancji odżywczych spektakularnie intensyfikuje penetrację składników aktywnych w głąb skóry.

Tym, co wyróżnia zabieg mezoterapii jest skorelowanie nakłuwania skóry jako procesu indukującego zmiany architektury i funkcji skóry z dogłębnym odżywianiem starannie skomponowanymi koktajlami. Inną cechą mezoterapii godną uwagi jest niezwykła skuteczność jako zabiegu regeneracyjnego skóry twarzy i ciała oraz szybkie i praktycznie bezbolesne odmłodzenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry.

 

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Wskazaniem do wykonania mezoterapii są:

– terapia anti- aging obejmująca odmłodzenie twarzy, szyi i dekoltu

– biorewitalizacja skóry

– redukcja cellulitu czy rozstępów

– minimalizowanie widoczności blizn

– terapia przebarwień

– usuwanie teleangiektazji

– terapia przebarwień

– wspomaganie terapii łysienia

– wspomaganie regeneracji skóry po innych, bardziej inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej.

 

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Mezoterapia nie powinna być wykonywana u kobiet w  ciąży i karmiących piersią; inne przeciwwskazania to: choroby nowotworowe, terapia sterydowa lub przeciwzakrzepowa, zmiany chorobowe na skórze w lokalizacji planowanego zabiegu, trądzik i opryszczka. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *