fbpx

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

 

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który umożliwia zauważalną już po pierwszym zabiegu poprawę wyglądu skóry. Istotą zabiegu mikrodermabrazji jest mechaniczne złuszczanie kolejnych warstw skóry, co umożliwia jej wygładzenie i oczyszczenie. Niewątpliwą zaletą zabiegu mikrodermabrazji jest możliwość wykonania zabiegu zarówno na twarzy, jak i na wybranych obszarach ciała.

 

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to zabieg kontrolowanego ścierania kolejnych warstw naskórka. W celu usuwania martwych komórek naskórka wykorzystywany jest emitowany pod wysokim ciśnieniem strumień mikrokryształków, głowice lub tlen i sól fizjologiczna.

Mikrodermabrazja z wykorzystaniem kryształków diamentu lub korundu polega na podaniu skóry działaniu specjalnej głowicy, która wypycha pod ciśnieniem kryształki. W kontakcie ze skórą kryształki diamentu lub korundu ścierają naskórek.

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem łagodnym, może być zatem wykorzystywana nawet na tak łagodnych partiach skóry jak te w okolicach oczu czy szyi, a także na większych partiach skóry.

Z kolei mikrodermabrazja korundowa złuszcza naskórek nieco intensywniej, zatem znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku usuwania zaskórników czy blizn potrądzikowych oraz przebarwień.

Łagodną postacią mikrodermabrazji jest także oxybrazja, która polega na wykorzystaniu strumienia tlenu i soli fizjologicznej, które są kierowane na skórę pod dużym ciśnieniem. Tego typu zabieg doskonale sprawdza się nawet w przypadku skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia.  

 

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to zabieg o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Przede wszystkim – służy złuszczaniu martwych komórek naskórka, co zapewnia efekt odświeżenia skóry oraz przywraca jej zdrowy koloryt i blask. Zabieg doskonale sprawdza się w celu redukcji rozszerzonych porów skórnych, nadmiernego łojotoku skóry czy rogowacenia naskórka. Zabieg mikrodermabrazji sprawdza się także w celu redukcji bardziej zaawansowanych defektów skórnych, takich jak:

– blizny potrądzikowe

– przebarwienia

– płytkie zmarszczki

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonany nie tylko na twarzy, ale także na ciele. Wówczas głównym zastosowaniem jest redukcja widoczności blizn, w tym blizny po cesarskim cięciu oraz rozstępów. Ponadto zauważalny jest efekt ujędrnienia skóry, pobudzenia krążenia krwi oraz jej rozjaśnienia.

Zabieg mikrodermabrazji jest zabiegiem małoinwazyjnym i bezbolesnym, cała procedura trwa kilkanaście minut. Zabieg nie wymaga długotrwałego gojenia się skóry. Dla uzyskania zadowalających efektów zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów powtarzanych w odstępach 2 – 4 tygodni.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja nie jest zabiegiem, który może być przeprowadzony u każdego. Jest to zabieg stosunkowo bezpieczny, rzadko powikłany wystąpieniem działań niepożądanych. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania mikrodermabrazji. Najważniejsze z nich to:

– infekcje skórne

– nowotwory

– łuszczyca

– trądzik różowaty

– stosowanie leków przeciwzakrzepowych

– znamiona naczyniowe

– ciąża i laktacja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *