fbpx

Przepis na trądzik z….

Przepis na trądzik z Olejkiem z drzewa herbacianego

 

Trądzik wywoływany jest przez cztery kluczowe rzeczy:

  • Produkcje oleju
  • Martwe komórki skóry
  • Zatkane pory
  • Bakterie

Nie mniej takie rzeczy jak stres, dieta, leki mogą pogorszyć tylko występowanie trądzik. Codzienne oczyszczanie i stosowanie odpowiednich składników na skórę może pomóc, to na pewno powinniście spróbować olejku herbacianego. Ważne jest również spożywanie całych owoców i warzyw, zmniejszenie spożycia cukru i wyeliminowanie stresu w jak największym stopniu. Wszystko to może przyczynić się do uzyskania pięknej, pozbawionej trądziku skóry.

 

Co to jest trądzik ?

Trądzik może być dość mylący, niezależnie od tego, czy chorujesz na niego w wieku młodzieńczym, czy dorosłym. Przyczyną może być wiele przyczyn, ale najpierw zrozummy, że trądzik jest chorobą. Wpływa na gruczoły olejowe skóry, które tworzą substancję zwaną sebum.

Pory naszej skóry łączą się z tymi gruczołami kanałem zwanym pęcherzykiem. Poprzez te małe pęcherzyki olej wypycha martwe komórki skóry na powierzchnię skóry. Ponadto bardzo cienkie włosy wyrastają przez mieszek włosowy na powierzchnię i ze skóry. Z wielu powodów pęcherzyk często się zapycha, a kiedy to się dzieje, pojawia się irytujący i zawstydzający pryszcz.

 

Dlaczego olejek z drzewa herbacianego działa na trądzik?

Olejek z drzewa herbacianego staje się coraz bardziej popularny w gospodarstwach domowych, od środków czyszczących i gojenia ran po pielęgnację skóry. Pochodzi z liści drzewa herbacianego w procesie destylacji.

 

Więc co sprawia, że ​​olejek z drzewa herbacianego na trądzik jest właściwym wyborem? 

Olejek z drzewa herbacianego ma pewne imponujące właściwości przeciwbakteryjne, zwłaszcza terpeny. Niektórzy dermatolodzy twierdzą, że terpeny, rodzaj lotnego oleju, niszczą bakterie, dając jednocześnie właściwości kojące. 

W badaniu przeprowadzonym przez  The Australasian College of Dermatologists, ocenili kombinację żelu z olejku z drzewa herbacianego w porównaniu do mycia twarzy bez olejku z drzewa herbacianego. Badani stosowali olejek z drzewa herbacianego dwa razy dziennie przez trzy miesiące i oceniali go w różnych punktach po drodze. W badaniu stwierdzono, że olejek z drzewa herbacianego może znacznie poprawić łagodny do umiarkowanego trądzik.

W ciągu 12 tyg badanie pokazuje, że stosowanie produktów z olejku z drzewa herbacianego znacznie poprawiło łagodny do umiarkowanego trądzik i że produkty te były dobrze tolerowane.

 

UWAGA:

Jednak olejek z drzewa herbacianego na trądzik jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego. Połknięcie może powodować poważne problemy, takie jak zawroty głowy i inne. Oczywiście zawsze zaleca się testowanie na małej powierzchni skóry, aby upewnić się, że nie masz żadnej reakcji alergicznej.

 

Olejki eteryczne działają na trądzik.

Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z najlepszych olejków eterycznych na trądzik, a także do leczenia skóry. Ważne jest, aby kupować w 100% czysty olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Sugeruję zakup olejków eterycznych, które są certyfikowane jako ekologiczne, w 100 procentach terapeutyczne, pochodzą z najlepszych miejsc z wykorzystaniem certyfikowanych gruntów ekologicznych. Zapewni to, że otrzymujesz produkt najlepszej jakości dla Twojej skóry. Upewnij się również, że na butelce widnieje nazwa łacińska. Zapewni to, że otrzymujesz właściwy produkt.

 

Aby rozpocząć stosowanie olejku z drzewa herbacianego na trądzik, wypróbuj mój przepis podany poniżej. Jest to trójskładnikowa recepta, która może przynieść niesamowite efekty, pomagając szybko wyleczyć trądzik.

 

Przepis na trądzik:

  • 12 kropli w 100% czystego olejku eterycznego z drzewa herbacianego
  • 2 łyżki 100% czystego żelu Aloe Vera
  • ½ łyżeczki nierafinowanego oleju kokosowego

 

Działania:

Umieść wszystkie składniki w małej misce.

Mieszaj, aż się dobrze wymieszać.

Nakładaj na skórę przed snem.

Rano spłucz ciepłą wodą

 

Wiedza:

  • Olejek z drzewa herbacianego działa przeciwbakteryjnie, co pomaga wyeliminować bakterie, które mogą powodować trądzik. 
  • Żel Aloe Vera od dawna znany jest jako świetny lek na skórę. Aloes zawiera witaminy A, C, E i B12. Witaminy te działają przeciwstarzeniowo, pomagając zapobiegać zmarszczkom skóry i zwalczać stany zapalne, które spowalniają wzrost starzejących się komórek. Dodatkowo zawiera właściwości przeciwutleniające, które mogą uwolnić skórę od szkodliwych wolnych rodników.
  • Olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne, a zmieszany z olejkiem z drzewa herbacianego i aloesem tworzy niesamowitego uzdrowienia skóry

 

Po wymieszaniu tych składników umieść je w małym pojemniku z pokrywką. Najlepiej przechowywać olejki eteryczne w chłodnym, ciemnym miejscu.

 

 

http://sposobynazdrowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *