fbpx

Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli:

Podstawowym celem jest rozrzedzenie wydzieliny która zbiera się w oskrzelach i płucach, tak aby można było ja wykrztusić. Najłatwiejsza i najprostsza metoda są inhalacje i to właśnie od nich należy rozpocząć kuracje. Pamiętać należy że musimy pozbyć się bakterii które wywołują chorobę.

Inhalacja wodą – ale inhalacje należy wzmocnić, żeby była skuteczniejsza dodajemy olejku eukaliptusowego lub sosnowego. Eukaliptus pomaga rozrzedzić wydzielinę i działa bakteriobójczo.Olejek sosnowy działa natomiast jak środek wykrztuśny, który pomaga pozbyć się wydzieliny z oskrzeli i oskrzelików.

Jeśli chodzi o jedzenie to najlepiej spożywać ostre dania, ostra papryka potrawy z sosem salsa potrawy warto doprawić pieprzem kajeńskim. Ostre przyprawy maja to do siebie ze potrafią rozrzedzić wydzielinę w płucach i oskrzelach co ułatwia odkrztuszanie.

Ważnym elementem jest picie płynów w postaci wody i to minimum 2 l. Należy unikać napojów zawierających kofeinę, które to wysuszają organizm i sprawiają że wydzielina jest trudniejsza do odkrztuszenia.

Kolejnym sposobem jest napar dziewanny –Jest to tradycyjny sposób na wszelkie problemy z górnymi drogami oddechowymi oraz dróg żółciowych. Dziewanna drobnokwiatowa zawiera składniki wykorzystywane w wielu syropach wykrztuśnych.

Przygotowanie :

– W niewielkim garnku zagotuj szklankę wody, następnie ściągnij z gazu i dodaj 2 łyżeczki suszonych kwiatów dziewanny. Należy odstawić napar na około 10-15 minut,następnie odcedzić i pić. Napar można do 3 szklanek dziennie.

 Napar z Tymianku – Kolejny napar w przypadku kiedy mamy ostre zapalenie oskrzeli. Należy pić napar z tymianku pospolitego, tymianek pomaga rozrzedzić wydzielinę, która później łatwiej jest się pozbyć.

Przygotowanie:

-Zaparz 1-2 łyżeczki tymianku w szklance wrzątku,ewentualnie dla poprawy smaku można dodać miodu. Należy jednak pamiętać, że miodu NIGDY nie dodajemy do wrzątku, należy wtedy odczekać aż napar ostygnie.

Napar należy pic 3-5 razy dziennie.

Zioła jakie można łączyć z tymiankiem to hyzop lekarski, babka lacentowa, dzięgiel litwor i słonecznik

N-acetylecysteina (NAC) – Jest to jedna z postaci aminokwasów znanego pod nazwa cysteiną, która to pomaga rozrzedzać wydzielinę i unikać nawrotów zapalenia oskrzeli.

Przeciwwskazania NAC – Z racji że ma silne działanie rozrzedzające wydzielinę może doprowadzić do nasilenia objawów astmy dlatego należy ja stosować powoli, małymi dawkami. Najlepiej jest skonsultować to z lekarzem.

https://www.youtube.com/watch?v=5SCGWVXCzxE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *